KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Intensywne opady śniegu! Pozrywane linie energetyczne!

Od godzin nocnych nad naszym regionem panują ciężkie warunki atmosferyczne. Ciężki mokry śnieg osadza się na drzewach oraz liniach energetycznych powodując ich uszkodzenia. Nasi strażacy od wczoraj interweniowali 10 razy m.in. we Włodzimierzowie, Kole, Barkowicach Mokrych, Dorotowie, Łęcznie, Kałku oraz w Przygłowie.

Działania polegały na usunięciu zwisających lub leżących na jezdni konarów i zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych. W miejscowości Kałek doszło do uszkodzenia linii wysokiego napięcia. Mieszkańcy miejscowości zauważyli iskrzący słup i zaniepokojeni sytuacją wezwali straż pożarną.

Utrudnienia występują na terenie całego powiatu. Przerwy w dostawie prądu mogą potrwać nawet do jutra. Warunki atmosferyczne są cały czas ciężkie – prosimy o ostrożną jazdę!

Galeria:

Zdjęcie 1 z 14

 

Fot.: A.Kolasińska, K. Skowrońska, M. Rytych