KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dwa zdarzenia na DK 12. Powalone drzewo oraz potrącenie pieszego

W czwartek i piątek (5, 6 stycznia) interweniowaliśmy przy zdarzeniach na krajowej „dwunastce” w miejscowościach Przygłów i Korytnica. Pierwsze wezwanie dotyczyło powalonego drzewa, a drugie potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy.

Do czwartkowego zdarzenia zadysponowano nas kilkanaście minut po godzinie 18. W wyniku silnego wiatru na krajową „dwunastkę” przewróciło się drzewo blokując przejazd. Początkowo miejsce zostało zabezpieczone przez patrol policji. Strażacy po przybyciu na miejsce usunęli zagrożenie i uznali drogę za bezpieczną. Utrudnienia w ruchu trwały około 20 minut.

Natomiast w piątek, około godziny 23.30, w Korytnicy na wysokości stacji paliw doszło do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy. Na miejsce zadysponowano zastęp z Przygłowa i Piotrkowa. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej poszkodowany został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Policja na miejscu ustalała dokładne okoliczności zdarzenia.