KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

DW 742: Pożar samochodu osobowego

Pożar samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 742 (tuż za światłami w Przygłowie). Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 czerwca, przed godziną 11:00.

Na miejsce został zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej, jeden z naszej jednostki oraz jeden z JRG Piotrków Tryb. Strażacy po dotarciu pod wskazaną lokalizację zastali pojazd z pożarem komory silnikowej. Pożar ten próbowali początkowo ugasić świadkowie zdarzenia. Zużyli kilka gaśnic samochodowych co z pewnością pozwoliło na zmniejszenie rozprzestrzeniania się pożaru.

Pożar samochodu osobowego

Strażacy natychmiast podali środek gaśniczy na komorę silnika pojazdu osobowego. Kontrolowali również wnętrze pojazdu kamerą termowizyjną. Przy zdarzeniu doszło również równolegle do wycieku substancji ropopochodnej, która została zneutralizowana przy pomocy sorbentu oraz środka sintan.

Działania gaśnicze trwały nieco ponad godzinę. Na czas działań gaśniczych ruch był czasowo wstrzymany, następnie odbywał się w sposób wahadłowy. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.