KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Braliśmy udział w pikniku harcerskim

W niedzielę, 9 czerwca, braliśmy udział w pikniku harcerskim zorganizowanym na dawnej stanicy we Włodzimierzowie. Organizatorem byli harcerze 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa.

Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00 uroczystym apelem oraz podniesieniem flagi państwowej na maszt. Następnie przywitano zaproszonych gości wśród których znalazła się m.in. Pani Dorota Jankowska – Burmistrz Sulejowa.

Jak co roku harcerze przygotowali mnóstwo atrakcji, pyszne jedzenie oraz zabawy przy muzyce i ognisku. W tym roku podjęli również współpracę z fundacją DKMS, dzięki czemu na miejscu można było uzyskać wszelkie informacje o tym jak zostać dawcą szpiku.

Strażacy na harcerskim pikniku

W pikniku wzięli udział również nasi strażacy, którzy przygotowali zabawy wodne dla dzieci oraz zaprezentowali sprzęt i samochód pożarniczy. Chętnych schłodzili również kurtyną wodną, która cieszyła się jak zwykle sporym zainteresowaniem.