KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Bezpieczne ferie 2023 – pogadanka z dziećmi

W poniedziałek, 16 stycznia, w województwie łódzkim rozpoczynają się ferie zimowe. To okres w którym oprócz dobrej zabawy powinniśmy zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Na co zwrócić uwagę i jak zachować się podczas ferii zimowych rozmawialiśmy dziś 13 stycznia z dziećmi klas „0” w SP Włodzimierzów.

Druhowie z naszej jednostki udali się na pogadankę, aby przypomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zimowej przerwy w nauce. Omówili jak bezpiecznie korzystać z lodowisk i stoków narciarskich. Przypomnieli również o zasadach bezpiecznej zabawy podczas zjazdu na sankach.

Oprócz tego druhowie pokazali jak działają i do czego służą czujniki wykrywające dym, tlenek węgla (czad) czy ulatniający się gaz. Zachęcili również, aby porozmawiać o takich zagrożeniach z rodzicami i sprawdzić czy takie czujniki są zainstalowane w ich domach.

Bezpieczeństwo podczas ferii 2023

Uczniowie usłyszeli również jak zachować się podczas spaceru w lesie, spotkaniu dzikich zwierząt czy tych udomowionych, które mogą być agresywne. Strażacy ostrzegali również jakie niebezpieczeństwa niosą za sobą pozostawione w kontakcie ładowarki telefonów czy tabletów.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, chętnie odpowiadali na pytania i zadawali własne, aby rozwiać nurtujące je wątpliwości. Na koniec otrzymali upominki przekazane od Nadleśnictwa Piotrków oraz OSP Przygłów w których znalazły się m.in. odblaski do których noszenia namawiali prowadzący zajęcia dh Rafał Taranowski oraz dh Jakub Rytych.