KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Alarm z monitoringu pożarowego oraz pożar sadzy

Fot.: Archiwum

W ostatnich dniach nasza jednostka była wzywana do zdarzeń związanych z alarmem monitoringu pożarowego oraz pożaru sadzy.

Do pierwszego z nich doszło w piątek, 7 czerwca, kilka minut po godzinie 22 w miejscowości Włodzimierzów. W jednym z kompleksów rekreacyjnych został uruchomiony alarm z monitoringu pożarowego. Na miejsce natychmiast wezwano trzy zastępy straży pożarnej, w tym dwa z naszej jednostki oraz jeden z JRG Piotrków Tryb.

Strażacy na szczęście mogli wykluczyć zagrożenie pożarowe i po blisko godzinnej akcji wrócili do bazy.

Pożar sadzy w Uszczynie

Do drugiego zdarzenia zostaliśmy wezwani w sobotę, 8 czerwca, o godzinie 20:30. W jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Uszczyn doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej .

Strażacy po dotarciu pod wskazany adres rozpoczęli akcję gaśniczą strącając palące się sadze przy pomocy zestawu kominiarskiego. Równolegle sadze te zostały usunięte z przewodu kominowego i wyniesione na zewnątrz. Strażacy dodatkowo skontrolowali przewód kamerą termowizyjną oraz pomieszczenia detektorem wielogazowym wykluczając zagrożenie.

Do pożaru zostali wezwani strażacy z naszej jednostki oraz JRG Piotrków Tryb. oraz OSP Uszczyn.

Author Name