KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Akcja sprzątania lasu „UNasCzystyLas” [2022]

Strażacy, leśnicy, harcerze oraz mieszkańcy sprzątali wspólnie las w ramach akcji #UNasCzystyLas. Zebrali blisko 7m3 śmieci z terenu leśnictwa Uszczyn.

„UNasCzystyLas to akcja zapoczątkowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i kontynuowana od trzech lat przez strażaków z OSP Przygłów. W niedzielę, 20 listopada, przeprowadzono III edycję tej ekologicznej akcji.

Od godz. 11 na terenie leśnictwa Uszczyn blisko 50 osobowa grupa rozpoczęła wielką akcję sprzątania lasu. Worki z minuty na minutę zapełniały się. W lesie można było znaleźć opony samochodowe, części karoserii czy plastiki i butelki. Tych ostatnich było najwięcej. Po około dwóch godzinach sprzątania uzbierano blisko… 7m3 śmieci!

Akcja sprzątania lasu

W akcji wzięli udział strażacy z Przygłowa i Uszczyna, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, pracownicy Nadleśnictwa Piotrków, harcerze z 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa oraz okoliczni mieszkańcy. Cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania i chęci wzięcia udziału w akcji społecznej na rzecz ochrony środowiska. Dziękujemy serdecznie!

Współorganizatorem III edycji akcji sprzątania lasu #UNasCzystyLas było Nadleśnictwo Piotrków. Dziękujemy po raz kolejny za włączenie się do akcji, udostępnienie terenu sprzątania oraz za ognisko,  pyszne kiełbaski i upominki dla najmłodszych!