W niedzielę, 17 listopada, przy szkole podstawowej we Włodzimierzowie odbyła się wyjątkowa akcja honorowego oddawania krwi. Ten bezcenny lek oddało blisko 50 osób, a w samą akcję aktywnie włączyli się również nasi druhowie.
Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była Pani Marlena Hoffer – nauczyciel edukacji przedszkolnej. Chętnych nie brakowało. Od godziny 10:00 licznie zebrani mieszkańcy zapisywali się do punktu poboru zorganizowanego w świetlicy szkolnej. Punkt ten obsługiwany był przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
Akcja krwiodawstwa
W akcję tą aktywnie włączyli się również nasi strażacy prezentując na miejscu samochód ratowniczo – gaśniczy oraz jego wyposażenie. Licznie oddali również krew. Tym samym wspólnie z organizatorami promowali honorowe krwiodawstwo oraz kształtowali pozytywne postawy prospołeczne wśród uczniów.

Czytaj więcej:
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu
Nasi druhowie na trasie Rajdu Koguta [2026]
Boże Ciało [2026] w naszej Parafii